استاد فیاض بخش: از اعمال و از دستورات مکتب علامه طباطبایی رحمت الله علیه، نماز استغاثه به امام عصر علیه السلام است. این نماز در هنگام ثلث سوم شب خوانده می‌شود.

در بخشی از این عمل شریف، لحظه درخواست حاجت است؛ در آن هنگام حاجات معنوی و توفیقات سلوکی را بر حاجات دیگر مقدم نمایید.

کیفیت نماز

.آن جوان(حضرت مهدی یا یکی از اصحابش) مرا مخاطب ساخته گفت: اباالحسین بن ابی البغل! اگر گرفتاری داری چرا دعای فرج را نمی خوانی؟ گفتم آقای من دعای فرج چیست؟ فرمود: دو رکعت نماز می خوانی، سپس می گویی:

یا من اظهر الجمیل و ستر القبیح یا من لم یواخذ بالجریره ولم یهتک الستر یا عظیم المن یا کریم الصفح یا حسن ال و یا باسط الیدین بالرحمه یا منتهی کل نجوی و یا غایة کل شکوی یا عون کل مستعین یا مبتدئا بالنعم قبل استحقاقها.

سپس ده مرتبه بگو: یا ربّاه
و ده مرتبه: یا سیّداه
و ده مرتبه: یا مولَیاه
و ده مرتبه: یا غایَتاه
و ده مرتبه: یا منتَهی غایةِ رغبَتاه

آنگاه بگو: اسئلک بحق هذه الاسماء و بحق محمد و آله الطاهرین علیهماالسلام الا ما کشفت کربی و نفست همی و فرجت غمی و اصلحت حالی.

آنگاه هر حاجتی داری از خدا بخواه.

سپس گونه راست را روی زمین بگذار و صد مرتبه بگو: یا محمد یا علی یا علی یا محمد اکفیانی فانکما کافیای و انصرانی فانکما ناصرای.

بعد از آن گونه چپ را بر زمین بگذار و صد مرتبه بگو: ادرکنی. و بسیار تکرار کن و بگو: الغوث الغوث تا نفس قطع شود.

آنگاه سر بردار، خداوند با کرم خود حاجت ترا روا خواهد ساخت ان‌شاءالله.

(برخی قسمت آخر را اینگونه ترجمه کرده اند: سپس گونه چپ صورتت را بر زمین بگذار و صد بار بگو: ادرکنی [و پس از صد بار این ذکر را] بسیار تکرار کن. سپس به اندازه یک نفس بگو: الغوث الغوث الغوث.، آنگاه سر از سجده بردار.»
والله العالم. بنده را نیز از دعای خیر خود فراموش نکنید.)

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها